Dota 2’de toksik oyunculardan korunmak için abonelik periyodu başlıyor

by Aybike Güzel
0 comment
Dota 2 artık en yeterli tecrübesi yaşamak isteyenler için oynaması fiyatsız oyunlardan birisi değil. Bu yılın Dota 2 “Battle Pass” aboneliği, şimdiye kadar sunduğu kozmetik etkenlerin yanında kritik bir özellik getirdi. Battle Pass aboneleri artık deneysel olan “Avoid Player” özelliğini kullanabilecek. Bu özellik, toksik oyuncuları aboneden uzak tutacak. Bunun bedeli ise aylık en az 9,99 dolar.
Valve sonunda kitlesindeki toksik oyunculara yönelik bir atılım yapmış olsa da bu hamleyi abonelere sunması bir nebze dikkat cazip. Oyunun kritik bir elementi olması gereken bu muhafaza düzenekleri, görünüşe nazaran şimdilik yalnızca para ödeyenlere sunulacak. Dota 2 dâhilinde solo oyunlar hâlâ bir kumar üzere devam ediyor: bir oyunda çok düzgün bir ekibe denk gelirken başkasında daima küfürleşen, birbirini aşağıylayan oyunculara denk gelebilirsiniz. Kadronuzu sessize almak her ne kadar kolay olsa da oyun tecrübesinin düştüğü sanıyoruz ki inkâr edilemez bir gerçek.

Valve’ın yeni “avoid player,” yani kullanıcıdan kaçınma özelliği, şimdiki tecrübelere nazaran yalnızca birtakım oyuncularla oynamamayı “tercih” etmenizi sağlıyor. Bu tercihe bağlı olarak oyun sizi eşleştirmeyeceğine dair kesin bir doğrulama da maalesef vermiyor. Yani bu bireylerle hâlâ birebir oyuna denk gelebilirsiniz. Özelliğin deneysel tabiatından kaynaklanması olası bu özellik, sanıyoruz ki yakında düzelecektir.

You may also like

Leave a Comment