Dört art kamera ve Snapdragon 855’li Lenovo Z6 Pro geliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Son birkaç hafta içinde neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri bu yılın ilk amiral gemisi modellerini duyurdu. Çin teknoloji devi Lenovo’nun 2019’daki birinci amiral gemisi ise Z6 Pro olacak. Şirket geçtiğimiz günlerde aygıtın 23 Nisan‘da tanıtılacağını doğruladı. Resmi lansman öncesinde ise daima yeni ipucu görselleri yayınlanıyor. Bugün de akıllı telefonun kamera sistemi hakkında bilgi veren bir öbür teaser paylaşıldı.
Z6 Pro’nun ardında dörtlü kamera sistemi var. Sol üst köşede tek bir üçlü kamera modülü yer alırken çabucak altında dördüncü sensör bulunuyor. Z6 Pro’daki Hyper Video özelliğinin bir sefer daha doğrulandığını görüyoruz. Art kamera sisteminin kalbinde ise 48 megapiksellik bir sensör mevcut. Telefondaki dörtlü kameraya LED flaş eşlik ediyor. Tüm sensörlerin yapay zeka (AI) özellikli olduğunu da belirtelim.

100 megapiksel çekim yapabilecek

Şirket, Z6 Pro’daki dörtlü art kameranın 100 megapiksel çekim yapacağını sav ediyor. Akıllı telefon gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alacak. Damla çentikli ekranla gelmesi beklenen amiral gemisinin ekran-gövde oranı ise yüzde 90. Ayrıyeten ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı ile donatılacağını da belirtelim.
Cihazın bir başka kıymetli özelliği ise 5G bağlantısını desteklemesi olacak. En üst varyantının 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olacağı söyleniyor. Lenovo Z6 Pro ile ilgili bildiklerimiz bu kadar. Gerisini 23 Nisan tarihinde Çin’de düzenlenecek lansman etkinliğinde daima birlikte öğreneceğiz.

You may also like

Leave a Comment