Corsair, çıkartılabilir RGB çubuklu Dominator Titanium DDR5 RAM’i duyurdu

by Aybike Güzel
0 comment
Tayvan’da düzenlenen Computex 2023 donanım fuarı tüm süratiyle devam ediyor. Firmalar birbirinden enteresan eserlerini tanıtmaya devam ederken bu “ilginç” kategorisine Corsair, yeni DDR5 RAM tahliliyle dahil oluyor. Corsair, hem sürat hem de birtakım değişik kişiselleştirilebilir özellikler sunan Corsair Dominator Titanium isimli yeni bir DDR5 RAM modülü serisini duyurdu.

Corsair Dominator Titanium DDR5 tanıtıldı

Corsair, Dominator Titanium RAM eserlerinin çıkarılabilen ve farklı bir adediyle değiştirilebilen bir üst çubuğa sahip olduğunu belirtiyor. Firma, başka olarak satın alınan Fin Aksesuar Kitleri ile belleğin üst kısmında RGB bölümünü değiştirmeyi mümkün kılıyor.

Hız açısından, Dominator Titanium RAM 8,000MT/s’ye varan yüksek suratlara çıkabiliyor. Aktiflikte Corsair, bu kitlerin 8,266MT/s düzeyine kadar sürat aşırtılabileceğini de gösterdi. Bu ortada Dominator Titanium kitleri 192GB‘a(4x 48GB) kadar RAM kapasiteleri ile satılacak. Bu modüller Intel’in 12. ve 13. Jenerasyon Core işlemcileriyle birlikte kullanıldığında XMP 3.0, AMD’nin Ryzen 7000 CPU’ları ile kullanıldığında ise EXPO desteği sunacak.

Corsair, yeni Dominator Titanium RAM’lerin fiyatını şimdi açıklamadı fakat bellekler Temmuz ayında satışa çıkacak. Ek olarak farklı ayrı numaralandırılan, daha düşük vakitlere ve daha yüksek frekanslara sahip olan 500 adetlik First Edition isminde özel bir sürüm de sunulacak. Bu modellerin de fiyat bilgisi bulunmuyor.

You may also like

Leave a Comment