CD Projekt Red, Witcher oyunları yapmaya devam edecek

by Aybike Güzel
0 comment

 

 

İçinde bulunduğumuz hafta içinde CD Projekt Red tarafından yayınlanan 2019’un birinci yarısını kapsayan finans raporu, The Witcher hayranları için hoş haberlerle doluydu.

Gelir manasında olumlu bir tablo çizen rapor, şirketin tıpkı yıla kıyasla hasılatını %26 oranında artırdığını ortaya koydu. Şirketin 54 milyon dolar gelir elde etmesine karşın net kârında değişiklik olmaması ise Cyberpunk 2077’nin geliştirilme sürecine bağlandı. Gelirin büyük bir kısmını yutan oyun bu manada şirket kârlılığının da bir ölçü önüne geçmiş görünüyor.

Piyasaya sürülüşünün üzerinden dört yıl geçen The Witcher 3 ise CDPR’ın gelirlerinin mevcut düzeye gelmesine hâlâ muazzam katkılar sağlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran oyun, 2018’in birinci yarısına kıyasla bu yılın birinci yarısında çok daha yüksek satış sayıları elde etmiş durumda. Ama şirket kârının artması kapsamında tek bir marka maalesef kâfi görünmüyor. Bu sebeple tek bir büyük proje siyaseti CDPR için artık geçerli olmayacak.

CDPR’dan yapılan açıklamaya nazaran şirket hem The Witcher hem de Cyberpunk markalarını eş vakitli geliştirecek. Hasebiyle Cyberpunk 2077 piyasaya sürüldüğünde şirketin öteki büyük oyunu için dört-beş yıl beklemek zorunda kalmayacağız.

Şirketin paylaştığı mevcut bilgiler kapsamında bir The Witcher devam oyununun da hâlihazırda geliştirildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. CDPR’ın iki oyunu tıpkı anda geliştirme siyaseti ise umarız şirketçe benimsenen “önce kalite” yaklaşımının önüne geçmez.

 

You may also like

Leave a Comment