Canon’dan toplumsal medya odaklı iki PowerShot kamera

by Aybike Güzel
0 comment

Bugün Instagram yahut Facebook üzerinde fotoğraf paylaşmak yahut YouTube üzerinde yayın yapmak kıymetli ögeler haline geldi. Üreticiler de dijital görüntüleme eserlerini toplumsal medya odaklı hale getirmeye başladı. Canon’un yeni PowerShot G7 X III ve G5 X III bunlara son örnek.

Canon PowerShot G7 X III özellikleri ve fiyatı

Bir evvelki jenerasyona nazaran kıymetli iyileştirmeler sunan PowerShot G7 X III modeli 20MP çözünürlüğünde 1 inçlik CMOS sensör barındırıyor. DIGIC 8 imaj işlemcisi ile 20fps daima çekim ve 12800 ISO düzeyi sunuluyor. Entegre jiroskop sayesinde Instagram için dikey olarak da görüntü çekebiliyorsunuz.

Yayıncılara odaklanan kamera 4.2x optik lens barındırıyor. Entegre OIS yanında 3 inçlik dokunmatik ekran 180 dereceye kadar dönebiliyor. Tekrar bir mikrofon girişi de yayıncıların işine yarayacak. 4K 30fps görüntü ve Full HD 120fps yavaş çekim özelliğine sahip olan eser WiFi üzerinden YouTube platformuna transfer yapabiliyor. Fiyatı 749$ olarak açıklandı.

 

Canon PowerShot G5 X III özellikleri ve fiyatı

Canon PowerShot G5 X III modeli de çabucak hemen tıpkı özelliklere sahip. Farklı olarak 24-120mm muadil f/1.8-2.8 zoom lens ve düzenekli bir OLED vizör barındırıyor. Bu bakımdan fiyatı da 899$ olarak belirlenmiş.

 

You may also like

Leave a Comment