Bomba argüman: Sony, CD Projekt Red’i satın alabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Konsol pazarının önde gelen isimlerinden Sony, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımına karşı büyük bir atılımda bulunmaya hazırlanıyor. Yeni savlara nazaran Sony, The Witcher ve Cyberpunk 2077 üzere tanınan oyunlardan tanıdığımız CD Projekt Red‘i satın alabilir. İşte ayrıntılar

Sony, CD Projekt Red’i satın alabilir

Bildiğiniz üzere Sony, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımına yönelik büyük itirazlarda bulundu. O denli ki konsol devi, bu mutabakata cevap olarak Destiny ve Halo serilerinin geliştiricisi Bungie’yi 3.6 milyar dolara satın aldı. Fakat Sony, rekabet üstünlüğü hedefiyle bir atılım daha yapmaya hazırlanıyor olabilir. Paylaştığı hakikat bilgiler ile tanınan bir sızıntı kaynağı, Sony’nin CD Projekt Red’i satın alabileceğini öne sürdü.

Yeni söylentinin bir Discord gönderisinin ötesinde diğer bir ispatı yok. Lakin sızıntı kaynağı, çoğunlukla Destiny ile ilgili paylaştığı yanlışsız bilgiler ile tanınıyor. Ayrıca sızıntıda yer verilen bir öbür ayrıntı ise daha evvel iptal edilen Days Gone’ın devam oyunu hakkında. Bu noktada Liz, Day’s Gone 2’nin geliştirme etabında olduğunu bildirdi. 

Bilmeyenler için Witcher serisi ile tanıdığımız CD Projekt Red, oyun dünyasının büyük isimlerinden biri olarak görülüyor. Stüdyo, Cyberpunk 2077’nin sıkıntılı çıkışı nedeniyle tenkitler alsa da, kullanıcıların gönlünü kazanmayı başarmıştı. Pekala Sony, CD Projekt Red’i satın alırsa ne olur? Bu mutabakat, mevcut Witcher oyunları ve Cyberpunk’a tesirde bulunmayacak olsa da, yeni jenerasyon oyunların Playstation’a özel olduğunu görebiliriz.

Sony, PC pazarı maksatlarını yükseltti

Ayrıyeten kısa mühlet evvel Sony, PC pazarını bahis alan 2022 yılı mali raporlarını da paylaştı. Tabloya nazaran PC pazarından 250 milyon dolar gelir elde eden şirket, beklentilerin 50 milyon dolar altında kaldı. Bu sayının şirketin toplam karlarının sadece yüzde 10’unu temsil ettiğini belirtelim. Fakat Sony, PC oyunculuğunun yükselişe geçeceğini ve 2023 yılında 450 milyon dolar gelir sağlamasını bekleniyor.

You may also like

Leave a Comment