Boğaziçi Üniversitesi fiyatsız Siber Yaz Kampı 2019 için müracaatlar başladı

by Aybike Güzel
0 comment
Boğaziçi Üniversitesi mesken sahipliğinde düzenlenen siber güvenlik eğitimleri için müracaatlar alınmaya başlandı. Haziran ayında iki farklı siber güvenlik kampı düzenleniyor.
Boğaziçi Üniversitesi Siber Güvenlik Merkezi (BÜSİBER) tarafından düzenlenen BÜSİBER Siber Yaz Kampı 2019’a müracaatları 10 Haziran’da sona eriyor. 24-28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek aktifliğe katılabilmek için üniversite öğrencisi olmak gerekiyor.

BÜSİBER Siber Yaz Kampı 2019 eğitim içeriği:

Eğitime katılan öğrenciler; sızma testlerinin temellerini, kullanılan araçların çalışma prensiplerini, web uygulamalarının, sistemlerin ve ağların temellerini adım adım öğrenecekler. Temel eğitimden sonra bölümde kullanılan araçları gerçeğe yakın sistemler üzerinde deneyerek, bu araçların art planında neler olduğunu özümseyerek öğrenecekler. Böylelikle bu eğitimi aldıktan sonra kendilerini daha ileriye taşıyacak bir alt yapıya sahip olacaklar.

BÜSİBER Siber Yaz Kampı 2019’a müracaat yapanlar online imtihana davet edilecek. Online imtihandan başarılı olanlar için yüz yüze bir mülakat gerçekleştirilecek akabinde iştirakçi listesi belirlenecek.
Katılımcılar, kamp mühletince yemekhaneden fiyatsız faydalanabilecek ve kent dışından gelenler, yurtta fiyatsız olarak konaklayabilecek.
BÜSİBER Siber Yaz Kampı hakkında ayrıntılı bilgi ve müracaat için:
https://busiber-yaz-2019.eventbrite.com/
BÜSİBER’in düzenlediği bir başka siber güvenlik eğitimi ise 17-21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 2019 aktifliği hakkında ayrıntılı bilgi için:
http://www.siberkume.com/ 

You may also like

Leave a Comment