Bir Tesla aracı daha park halindeyken yandı

by Aybike Güzel
0 comment

 

21 Nisan’da Tesla Model S araba, Çin’in Şangay kentinde park halindeyken alev topuna dönmüş ve olay üzerinden iki hafta geçmeden bir öbür Tesla aracı ise ABD’nin San Francisco kentinde alevlere yenik düşmüştü.

Honk Kong merkezli Apple Daily gazetesine nazaran ise üçüncü bir araç, Honk Kong’da bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında yandı. Paylaşılan bilgilere nazaran meyyit yahut yaralının bulunmadığı olay, araç park edildikten yaklaşık 30 dakika sonra gerçekleşmiş. 12 Mayıs tarihinde meydana gelen olaya ilişkin CCTV kayıtlarına elde nazaran araçta üç defa patlama gerçekleştiği argüman ediliyor. Model S’in 85 KWH dual power versiyonunda çıkan yangın, yaklaşık 45 dakikada söndürülebilmiş.

 

Yangının sebebinin anlaşılamadığı ve Tesla yetkililerine ulaşan Reuters haber ajansının ise şirket kanalından resmi bir karşılık alamadığı tabir ediliyor. Araç sahibine ve CCTV kayıtlarına ulaşmaya çalışan haber ajansının bu eforları da sonuçsuz kalmış.

Tesla’dan açıklama bekleniyor 

Daha evvel de araç yangınları sebebiyle başı ağrıyan Tesla’nın yaşadığı meseleler, daha çok kaza sonrası yahut araç şarj olurken meydana gelmişti. Lakin araçların park halinde ve şarjda olmadığı halde yanmaları, kelam konusu yangınları daha da değerli hale getiriyor.

Tesla araç sahipleri ise şirketin ivedilikle bir açıklama yapmasını bekliyor.

You may also like

Leave a Comment