Battlefield 5 Battle Royale modu büyük muvaffakiyete ulaştı

by Aybike Güzel
0 comment
Battlefield V’in geçtiğimiz mart ayında yayınlanan battle royale modu Firestorm, beklentilerin üzerinde bir performans gösterdi. Bugün yatırımcılarıyla bir telekonferans düzenleyen Electronic Arts, Firestorm modunun Battlefield serisinin en büyük başarılarından birisi olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili konuşan EA CFO’su Blake Jorgensen, Firestorm’un yayınlanmasıyla birlikte 1 milyondan fazla oyuncunun Battlefield V’e geri döndüğünü söyledi. Etkin oyuncu sayısında da tam %60 oranında artış görüldüğünü belirten Jorgensen, battle royale modunun Battlefield oyuncuları tarafından epey olumlu reaksiyonlarla karşılandığını söylüyor.

Geçtiğimiz kasım ayında piyasaya sürülen Battlefield V, bildiğiniz üzere satış sayılarıyla Electronic Arts’ın beklentilerini karşılayamamıştı. Satışları tekrar canlandırmak ve oyuncuları Battlefield V’e geri getirmek isteyen EA, Firestorm modunu bu manada en büyük koz olarak görüyordu. Firestorm’un çıkış gününde yayınlanmamış olması BFV’in satışlarını olumsuz olarak önemli manada etkilemişti.

Geride bıraktığımız mali çeyrekle ilgili birtakım değerlendirmeler yapan Electronic Arts, büyük bir hayal kırıklığı olan Anthem’ın satış sayılarıyla da beklentileri karşılayamadığını açıkladı. Apex Legends ise toplam 50 milyon oyuncu sayısına ulaştı ve Electronic Arts’ın son yıllardaki en süratli büyüyen oyunu oldu. EA artık Apex Legends’ı taşınabilir platformlarda ve Çin’de yayınlamak istiyor. 

You may also like

Leave a Comment