Batman’i canlandıracak yeni aktör muhakkak oldu (mu?)

by Aybike Güzel
0 comment
DC sinematik cihanında Batman’i canlandıracak yeni isim nihayet belirli oluyor. Variety tarafından bugün yapılan yeni bir özel habere nazaran İngiliz aktör Robert Pattinson, yeni Batman olmaya artık çok yakın. Variety, Warner Bros-Robert Pattinson muahedenin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Variety bu hususlarda epeyce sağlam bir kaynak. Lakin Variety’nin haberinden kısa bir müddet sonra, öbür bir ünlü mecmua olan Deadline tarafından da hususla ilgili farklı bir rapor verildi. Deadline’ın haberinde Warner Bros’un Robert Pattinson ile birlikte bir öbür ünlü İngiliz aktör olan Nicholas Hoult ile de görüşme halinde olduğu belirtildi. Deadline, Pattinson-Hoult ikilisinden birisinin yeni Batman olacağını söylüyor.

Variey ve Deadline’ın her ikisi de sağlam kaynaklar olduğu için şu anda hususla ilgili kesin bir şey söylemek güç. Lakin yapılan haberlerden Warner Bros’un istesini en azından iki aktöre kadar indirdiği anlaşılıyor. Bakalım beyaz perdenin yeni Yarasa’sı kim olacak.

Yeni Batman sineması Planet of the Apes serisinin ünlü direktörü Matt Reeves tarafından yazılıp yönetiliyor. Reeves, geçtiğimiz yıl yaptıği bir açıklamada yeni Batman aktörünün Ben Affleck’ten 15-20 yaş daha genç olmasını istediklerini söylemişti. Robert Pattinson ve Nicholas Hoult ikilisi bu tarife uyuyor üzere. Warner Bros genç bir aktörle uzun bir Batman serisinin önü açmak istiyor.

Şu an için The Batman ismiyle anılan sinema birinci defa 2016 yılında duyurulmuştu. Lakin sinemanın müelliflik ve direktörlüğünü üstlenen Ben Affleck bildiğiniz üzere ani bir biçimde projeden ayrıldı ve Batman rolüyle alakasını büsbütün kopardı. Warner Bros bu gelişme sonrasında ağır bir formda yeni yönetmen/yazar ve aktör arayışlarına girmişti.

2017’nin sonlarına hakikat projenin başına getirilen Matt Reeves, Affleck’in hazırladığı senaryoyu rafa kaldırıp sıfırdan külliyen yeni bir kıssa yazmaya başladı. Hasebiyle sinemanın hazırlık süreci beklenenden çok daha uzun sürdü. 2020’nin başları üzere çekimlerin start vermesi bekleniyor. 

You may also like

Leave a Comment