Babalar Günü için akıllı telefon teklifleri

by Aybike Güzel
0 comment

Babalar Günü, her yılın üçüncü pazar günü kutlanıyor. Bu sene 16 Haziran tarihinde kutlanacak. Bu özel güne sayılı günler kaldı.

Mayıs ayında cep telefonlarındaki ÖTV oranına artırım kararı alınmıştı. Karar, telefonlar gümrükten geçerken devreye gireceği için şimdi piyasadaki telefonların fiyatına tam olarak tesir etmiş değil. Eldeki stokların tükenmesinin akabinde bizi büyük artırımlar bekliyor. Cep telefonu fiyatlarının artacağını göz önünde bulundurursak, Babalar Günü armağanı olarak telefon alınabilir. Bu yazımızda, farklı bütçeler için 5 adet telefon teklifinde bulunduk. Listeye eklediğimiz telefonların fiyatları, haberin yayınlandığı gün geçerli olan fiyatlardır.

Honor 10 Lite

Honor 10 Lite, yaklaşık olarak 1500 TL’ye satılıyor. Sahip olduğu teknik özellikleri, şık tasarımı ve Honor Türkiye garantisi ile öne çıkıyor. Her ne kadar şu sıralar Huawei ve ABD ortasında ticari savaş bulunsa da mümkün yaptırımlar, satıştaki modelleri etkilemeyecek üzere görünüyor. Honor 10 Lite, uzun pil ömrü, fiyatına nazaran kâfi performansı ve büyük ekranı ile babalar için hoş bir ikram olabilir.

Samsung Galaxy A30

Eğer bütçenizi 2 bin liraya çıkarabiliyorsanız Samsung Galaxy A30, bu fiyata yeterli bir seçim olabilir. Honor 10 Lite modeline nazaran daha uygun batarya, daha uygun ekran, daha geniş bir depolama alanı sizleri bekliyor. Galaxy A30, art kamera özellikleriyle Honor 10 Lite’dan bir adım önde olsa da ortada çok az fark bulunduğunu belirtelim. Oyun performansı bakımından vakit zaman geride kalıyor. Kamera ve oyun performansı kıymetliyse, bütçeyi 500 lira daha arttırıp Galaxy A50’ye bakmakta yarar var.

LG V30+

LG’nin geçtiğimiz yılki en güçlü modeli LG V30+’ın fiyatı oldukça düştü. Yaklaşık olarak 2600 TL’ye alınabilen LG V30+ sahip olduğu HDR10 QHD+ ekranı, Snapdragon 835 yonga seti, 128 GB hafızası ve güçlü kutu içeriğiyle öne çıkıyor. Ön kamerası günümüz için yetersiz olsa da başka özellikleriyle yeniliğini koruyor.

Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e, 5.8 inç boyutunda ekrana sahip olmasına karşın epeyce küçük boyutlara sahip. Android dünyasının pek çok üst düzey özelliklerini barındırması ve küçük boyutları sayesinde hoş bir ikram olacaktır. Galaxy S10 ile kıyasladığımızda ekrandan parmak izi okuyucusu ve üçüncü art kamera dışında çabucak hemen birebir özelliklere sahip. Samsung Galaxy S10e, 4300 TL’ye bulunabiliyor.

iPhone XR 64 GB

Android telefon yerine iOS işletim sistemli bir telefon almak istiyorsanız iPhone XR, hoş bir seçim olacaktır. iPhone XR, çok süratli işlemcisi, kaliteli kamerası, büyük pili ve büyük ekranı ile dikkat çekiyor. 6300 TL civarına satılan iPhone XR, Android’deki rakiplerine nazaran hayli kıymetli olsa da iOS ekosistemi içindeki en mantıklı model pozisyonunda.

You may also like

Leave a Comment