Apple gelecek yıl iPhone SE 2’yi piyasaya sürmeyi planlıyor

by Aybike Güzel
0 comment
Birçok kişi daha etkileyici ve yeni modeller karşısında iPhone SE‘ye burun kıvırsa da aygıt bilhassa küçük telefon seven kullanıcılar tarafından epey beğenildi. Apple CEO’su Tim Cook da aslında daha evvelki açıklamalarında telefonun, şirketin öngördüğünden çok daha iyi bir performans sergilediğini belirtmişti. Bu doğrultuda devam modelinin yolda olduğunu öğrenmemiz pek sürpriz olmadı.
MacRumors isimli internet sitesi, Barclays analisti Blayne Curtis ve yardımcıları tarafından hazırlanan bir araştırma notunu ele geçirdi. Raporda Apple’ın 2020’de piyasaya sürülmesi planlanan iPhone SE 2 üzerinde çalıştığı belirtilmiş. Hepsi bununla sonlu değil. Mevcut modelin tasarımı eski olsa da ikinci kuşak iPhone SE’nin yepyeni bir tasarıma sahip olabileceği argüman ediliyor.

Tasarım yenileniyor

iPhone SE bildiğiniz üzere iPhone 5‘i temel alan bir dizaynla piyasaya sürülmüştü. Devam modeli ise iPhone 6 ve sonrasında kullanılan daha kıvrımlı dizaynla gelebilir. Tabi şimdilik bu spekülasyonlar için kesin konuşmak sıkıntı. Daha evvel de Apple’ın iPhone SE 2 üzerinde çalıştığına dair haberler çıkmıştı lakin telefon gerçeğe dönüşmedi. Dolayısı ile gelecek yıl piyasaya sürüleceğine dair de bir garanti yok.

You may also like

Leave a Comment