Asus’tan kompakt oyuncu faresi

by Aybike Güzel
0 comment

Oyuncu fareleri genelde pek çok işlevi bünyesinde barındırdığı için haliyle boyutları da klasik farelere nazaran büyük oluyor. Hem kompakt hem de oyuncuya yönelik fare arayanlar için farklı alternatifler mevcut.

Asus ROG Strix Carry özellikleri

Asus tarafından duyurulan ROG Strix Carry oyuncu faresi kompakt dizaynın yanında hem günlük kullanım hem de oyunlar için optimize edilmiş performansı ile dikkat çekiyor. Ayrıyeten uzun kullanım mühletlerine de imza atıyor.

Asus ROG Strix Carry oyuncu faresi 72gr tartısında. 2 adet AA batarya ile yük 112gr düzeyine çıkıyor. 101 mm x 62 mm x 36 mm ölçülerine sahip olan fare sağ el için tasarlanmış. Sağ baş parmağın çabucak altında programlanabilir iki işlev tuşu yer alıyor.

Farenin sol ve sağ tuşları ise Omron anahtarlarını kullanıyor ve soketli yapıda geliştirilmiş. Böylelikle oyuncular kendi isteklerine nazaran anahtarları değiştirebilecekler. Ayrıyeten şık bir taşıma kılıfı da sunuluyor.

Farenin optik sensörü 7200dpi hassasiyet düzeyine sahip. Kullanım esnasında hassasiyet düzeyi ayarlanabiliyor. İrtibat tarafında oyun için 2.4 GHz RF teknolojisi mevcut ve 300 saatlik bir kullanım müddeti sunuyor. Günlük kullanım için Bluetooth kontağı tercih edilmiş ve 465 saate kadar kullanım sunuluyor.  Asus ROG Strix Carry için şimdi bir fiyat açıklanmadı.

 

You may also like

Leave a Comment