Apple WWDC’de ‘birkaç’ Mac duyurusu yapabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Apple Worldwide Developer Conference ya da kısaca WWDC, her yıl yazılım geliştiricileri için düzenlenen bir konferans olsa da bilhassa bu yıl firmadan beklentiler çok yüksek. Apple, yapmış olduğu paylaşımlarda “yeni bir devir başlıyor” vurgusunu yaparak hazırladığı duyurulara atıfta bulunmaya bile başlamış durumda. Bunlarla birlikte firmanın aktiflikte birden fazla Mac duyurusu yapacağı da aktarılıyor.

Yeni Mac’ler geliyor

Bloomberg’den Mark Gurman’a nazaran Apple, 15 inç ekranlı ve M2 çipli bir MacBook Air tanıtımı gerçekleştirebilir. Apple geçen yılki WWDC’de yine tasarlanmış M2 donanımlı 13 inç Air’i tanıtmıştı, münasebetiyle Apple’ın bu aktifliği bir defa daha daha büyük bir Air tanıtmak için kullanması ihtimal dışı değil.

Bunların yanında 13 inç M2 MacBook Air ve 13 inç M2 MacBook Pro modellerinin de tanıtılması bekleniyor. Öte yandan donanımsal olarak eskiyen Mac Studio var. Mevcut eserler M1 Max ve M1 Ultra çipli konfigürasyonlara sahip, hasebiyle Apple’dan bir güncelleme bekleniyor. Belirtilenlere nazaran Apple, Mac Studio modellerini M2 Max ve duyurulmamış bir M2 Ultra çip ile güncelleyecek.

Etkinlikte Mac eser gamı için daha fazla duyurunun yapılması da mümkün. Neyse ki bunun için çok fazla beklemek gerekmeyecek. WWDC açılış konuşması 5 Haziran Pazartesi günü Türkiye saatiyle 20:00’da başlayacak.

You may also like

Leave a Comment