App Store fiyatlarına artırım yolda: Türkiye şimdi listede yok!

by Aybike Güzel
0 comment
Apple App Store fiyatlarına artırım yolda. 13 Şubat’tan itibaren birçok ülkede yeni App Store fiyatları uygulanacak. Şirket, vergiler ve döviz kurlarındaki değişiklikler nedeniyle uygulandığını belirtiyor.

Apple, bugün yaptığı duyuruda 13 Şubat prestijiyle İngiltere ve birkaç ülkede App Store fiyatlarının artacağını söyledi.

İngiltere, Kolombiya, Mısır, Macaristan, Norveç, Nijerya, Güney Afrika’da uygulamaların ve uygulama içi satın alma fiyatları artacak. Sadece Özbekistan’da katma paha vergisinde %3 indirim nedeniyle fiyatlar düşecek. Türkiye ve birkaç ülkede (İrlanda, Lüksemburg, Singapur, Zimbabwe) fiyatlar değişmedi.

Apple, Ocak ayının sonunda Kamboçya, Kırgızistan, Endonezya, Singapur, Güney Kore, Tacikistan, Tayland ve Özbekistan’da yerel geliştiricilerin gelirlerinin artacağını söyledi.

Apple, Aralık ayında App Store uygulamaları için 700 yeni fiyat noktası sağlamayı planladığını duyurdu. Bu da App Store fiyatlandırmasında daha fazla varyasyona müsaade verdi. Uygulama fiyatları 29 cent ile 10.000 dolar ortasında değişecek. Bu fiyatlandırma, 2023 baharında tüm uygulamalarda uygulanacak.

You may also like

Leave a Comment