Android için Spotify Lite yayınlandı

by Aybike Güzel
0 comment
Spotify, bilhassa yavaş internet ilişkisi olan pazarlar ve düşük depolama kapasitesine sahip aygıt kullanıcıları için uygulamanın hafif bir sürümünü yayınladı. Android platformunda yayınlanan ve Spotify Lite olarak isimlendirilen uygulama, toplam 36 ülkede indirilebiliyor ve önümüzdeki aylarda bu sayıya yeni ülkeler de eklenecek.

36 ülke ortasında Türkiye yok

Spotify Lite hem fiyatsız hem de premium abonelikler için geçerlidir ve en az Android 4.3 işlerim sistemi gerektiriyor. Yalnızca 10 MB boyutunda olduğundan, 16 GB depolama alanına sahip olan aygıtlara bile kolay kolay kurulabilir. Uygulamada kimi kısıtlamalar da mevcut lakin kullanıcıların sıklıkla kullandığı temel işlevler Spotify Lite versiyonunda da kullanılabiliyor.

Spotify Kıdemli Eser Müdürü Kalle Persson konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda: “Spotify Lite, dünyanın dört bir yanından gelen kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak sıfırdan inşa edildi ve milyonlarca kişinin dünyanın en uygun müzik tecrübesinin keyfini çıkarması için tasarlandı. Bilhassa de hudutlu bant genişliği ve telefon depolama alanına sahip kullanıcılar için.” sözlerini kullandı. Spotify Lite’ın yayınlandığı ülkeler ortasında maalesef ki şimdi Türkiye yer almıyor. Uygulamanın iOS versiyonunun ne vakit piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi ise şimdi paylaşılmış değil. Buraya tıklayarak Spotify Lite uygulamasının Google Play Store sayfasına gidebilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment