Amazon, tehlikeli eserler için yeni bir depo inşa edecek

by Aybike Güzel
0 comment
Amazon, geçtiğimiz yıl bir depodaki ayı kovucu spreyden etkilenen 24 çalışanının hastaneye kaldırılması üzere berbat bir olayla gündeme gelmişti. Şirket bu olay sonrasında daha tehlikeli ve riskli eserler için yeni bir depo kurmaya karar vermişti. Artık ise bu deponun nasıl olacağıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Güvenlik teknolojileri ile donatılacak

Şirket yeni kuracağı depoda kimyasallar, yanıcı unsurlar ve başka tehlikeli eserleri barındıracak. Gelen bilgilere nazaran bu yeni depo 500 bin metrekare büyüklüğünde olacak. Amazon sıhhat lider yardımcısı Carletta Ooton verdiği demeçte, bu deponun tesis çalışanlarının sıhhatini tehlikeye atmayacak ve özel olarak tasarlanmış bir teknolojiye sahip olacağını tabir etti.

Bu teknolojinin ne halde olacağını tam olarak bilmiyor olsak da, deponun tehlikeli bir eserin alev alması durumunda tetiklenecek “özel bir yağmurlama sistemi” içereceğini belirtiliyor. Diğer bir güvenlik tedbiri olarak da, robotların kelam konusu eserleri kullanmasına müsaade verilmeyecek. Bu yaz ayına yetiştirilmesi planlanan depo ile şirket bir daha bu tip üzücü olaylara husus olmak istemiyor.

You may also like

Leave a Comment