Amazon Music’in reklamlı versiyonu, Alexa kullanıcılarına fiyatsız olarak sunuldu

by Aybike Güzel
0 comment
Spotify’ın hâlâ müzik yayın endüstrisine hakim olmasının bir nedeni de, kullanıcılarına reklam takviyeli bir ücretsiz kullanım sunmasıdır. Bu durum kullanıcıların vakit zaman reklam görmelerine rağmen, müzik ve müzikleri fiyatsız olarak dinlemeleri manasına geliyor. Geçtiğimiz hafta sizlere duyurduğumuz üzere Amazon da bu türlü bir proje üzerinde çalışıyordu ve kullanıma sundu.

Bazı kısıtlamalar mevcut

Önceden Amazon Music platformunda müzik dinleyebilmenin tek yolu Amazon Prime üyeliğine yahut Amazon Music sınırsız aboneliğine sahip olmaktı. Fakat artık ikisi de gerekli değil. Kullanıcılar sisteme direk kaydolup, müzik dinlemeye başlayabilirler. Lakin şimdilik yalnızca Amazon Alexa kullanıcıları için geçerli.

Tabii ki Amazon Music’in bu fiyatsız versiyonu da tıpkı Spotify’da olduğu üzere birtakım kısıtlamalar getiriyor. Şirketin açıklamalarına nazaran fiyatsız sürüm, sadece en âlâ çalma listelerini ve istasyonları destekleyecek. Yani şayet bunlar dışında bir müzik yahut albüm dinlemek isterseniz bunun için para ödemeniz gerekecek. Fiyatsız versiyonun tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise şimdilik belirli değil.

You may also like

Leave a Comment