AGON by AOC’den Gamer Yılbaşı Armağan Rehberi

by Aybike Güzel
0 comment

Tatil günleri ve kutlamalar artık güzelce yaklaştı ve bu, oyun sistemi için yeni bir monitör ya da oyun aksesuarı almak için kusursuz bir vakit. AGON by AOC, oyuncuların cümbüş kurulumlarını daha şık hale getirmeleri için birkaç tavsiye hazırladı.

AGON by AOC’nin her gamer için bir monitörü ya da bir oyun aksesuarı var. İster işten sonra arkadaşlarıyla birkaç battle royale oyunu ile rahatlayan cümbüş hedefli oyun oynayanlar olsun, ister bir yarış simulasyonunda otomobil süren ya da arkadaşlarıyla futbol karşılaşması yapan rekabetçi oyuncular, en üst seviyede yarışan ve hayatını bundan kazanan espor yarışmacıları olsun, AGON by AOC’nin eser yelpazesi, herkes için uygun.

24 inçlik 24G2SAE ya da 27 inçlik 27G2SAE ile, AGON by AOC sunduğu 165 Hz yenileme suratları ve kontrast bakımından varlıklı paneller ile tıpkı anda hem konuttan çalışma misyonlarını hem de rekabetçi oyunu yerine getirebilen iki Full HD monitör ile bütçeye uygun lakin yeniden de güçlü bir bedel sunuyor. AMD FreeSync Premium ve Adaptive-Sync dayanağı ile gelen monitörler 4 ms GtG ve 1 ms MPRT reaksiyon mühletine sahip.

Espor karşılaşmalarında yarışan oyuncular, daha süratli bir yenileme suratına muhtaçlık duyabilirler. AOC GAMING 25G3ZM/BK, 240 Hz yenileme suratı, 1 ms GtG reaksiyon mühleti ve sırf 0.5 ms MPRT reaksiyon mühleti sunan süratli bir VA Paneline sahip. Böylelikle oyuncular, oyun dünyasından gelen en yeni görsel bilgiyi alacaklar ve bu bilgiyi, süratli refleksleri ile birleştirerek rakiplerin taarruzlarına karşı koyabilecekler. Bu model, ayrıyeten AOC GAMING GH401 kulaklık ile de ahenk sağlıyor. Bu kulaklık, hafif konfor için ülkü, üst seviye bir ses kalitesine sahip ve 2.4 GHz kablosuz temas ile donatıldı.

Gaming için bir şahsî bilgisayar oluştururken gövdenin kesimlerini bir ortaya getirmek, denklemin yalnızca yarısını oluşturur. Gerçek bir gaming şahsî bilgisayarının, bir gaming monitörü ile, hakikat bir gaming faresi ile, sağlam bir klavye ile ve rahat bir kulaklık ile eşleştirilmesi gerekir. AOC, neredeyse her gamer için ülkü bir set koleksiyonu vadediyor. AOC GAMING Q27G2E/BK, kontrast açısından güçlü bir VA paneline, 155 Hz yenileme suratına ve 1 ms reaksiyon müddetine (MPRT) sahip, 27 inçlik, bütçeye uygun bir QHD gaming monitörü.

Oyuncular bu monitörü, Outemu mekanik kırmızı anahtarlı AOC GAMING GK500 klavye ile birlikte kullanabilirler. GK500, manyetik bilek dinlendirme dayanağı sayesinde rahat ve sağlam gereçleri sayesinde de güçlü. AOC GAMING GM500 faresi ise hem sol elini hem de sağ elini kullananlara uygun, 5000 DPI, 100 IPS ve 20 g ivmelendirmeyi destekleyen hakikat bir Pixart 3325 sensör ile donatıldığından, masa kurulumunu da tamamlamış oluyor.

Kurulumu tamamlarken ise kablolu USB kulaklığı AOC GAMING GH300 oyuncular için rahat bir eşlik sağlıyor. 50 mm driver’ları sayesinde tanımlanmış bir bas aralığında, pak ve keskin bir ses veriyor ve sanal 7.1 surround ses takviyesi (kişisel bilgisayarda) ise oyuncuların düşmanlarının pozisyonunu tam olarak tespit edebilmelerini sağlıyor. Bir ortaya geldiklerinde, dört eserin hepsi toplamda 500 USD’nin altında bir maliyet ile oyuncuların ekipmanlarını rekabetçi bir seviyeye yükseltmelerini sağlamış oluyor.

AOC GAMING C27G2ZU ya da AOC GAMING C27G2ZE, 240 Hz yenileme suratında, 27 inçlik, kavisli VA panelleri sunuyor. Modellerin 1500R dayanıklısı, oyuncuları sarıp sarmalayıp onları oyun dünyasının daha derinliklerine çekiyor ve onları FPS, aksiyon ya da simülasyon müsabakalarına sürüklüyor. AOC GAMING C32G2ZE daha büyük, 32 inçlik bir panel üzerinde 240 Hz yenileme suratı sunuyor. Her üç modelde de Full HD çözünürlük bulunduğundan, en yüksek düzeyde GPU’lara ihtiyaç duymadan, oyunlarda saniyede 240 kareye ulaşma mümkünlüğünü, daha da gerçek kılıyor.

Son vakitte piyasaya çıkartılan AGON AG275QZN/EU, VA panele sahip, düz, 27 inçlik bir QHD monitörü. 240 Hz yenileme suratı, 1 ms GtG reaksiyon mühleti ve sadece 0.5 ms MPRT sayesinde sürat dolu aksiyonda da başarılı bir iş çıkartıyor.

Bu monitör, AGON by AOC’nin 700 serisi aksesuarları ile en düzgün ahenge sahip. AGON AGK700 gerçek ve süratli bir geri bildirim için Cherry MX Red anahtarlar ile donatıldı, rahat bir bilek takviyesi ile güçlü bir yapı kalitesine sahip ve makro düğmelere, ses çarkına ve daha fazlasına kolay erişim sağlıyor. Gaming faresi AGON AGM700 ise gümüş renkli ve siyah vurgulu iki renkli bir dizayna sahip. Tartısı ise yük modülleri sayesinde kolaylıkla ayarlanabilir.

Yılbaşı pastasının üzerindeki sürpriz ise AGON AMM700 fare altlığı. Öte yandan kumaşın yanlarını saran belirli belgisiz RGB ışıkları ise başka AOC ekipmanı ile de eş zamanlanabilir.

Daha fazla ekran alanı arayan herkes için, 34 inçlik ultra geniş AOC GAMING U34G3XM/EU muhtaçlığı karşılıyor. 21:9 imaj oranı sayesinde, ikili monitör kurulumlarının yerine geçebilir ve verimliliği artırabilir. Ayrıyeten fazladan yatay alan, oyunlarda ve sinemalarda kullanıcıların çevresel görüşünü de kapsayarak onların büsbütün kendilerini kaptırmalarını sağlar. 144 Hz yenileme oranı ve 1 ms MPRT reaksiyon mühleti ile U34G3XM/EU sürat dolu aksiyon için bile uygundur.

You may also like

Leave a Comment