2020 Volkswagen Golf’ün hibrit sistemi tanıtıldı

by Aybike Güzel
0 comment

2020 Volkswagen Golf’ün resmi olarak tanıtılmasına az bir vakit kaldı. Alman üretici, araba severlerin heyecanını canlı tutmak için Golf 8 ile ilgili yeni ayrıntılar paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde aracın iç ve dış dizaynını gösteren çizimler yayımlanmıştı. Artık de, 2020 Volkswagen Golf’te bir birinci olacak hibrit sistemin özellikleri ortaya çıktı.

Alman üreticinin resmi internet sitesinden paylaştığı bilgiye nazaran, 2020 Volkswagen Golf’ün hibrit sisteminde standart bir alternatör yerine 48V kayış tahrikli marş motoru/jeneratör ve 48V lityum iyon batarya bulunacak. Kelam konusu jeneratöre entegre elektrik motoru, ani hızlanmalarda içten yanmalı motora takviye olarak randımanı arttıracak, yakıt tüketimini ise düşürecek. Tıpkı zamanda frenlemeden güç geri kazanımı da yapacak.

Her 100 km’de 0.4 litre tasarruf edecek 

2020 Volkswagen Golf’ün kaputu altındaki hibrit sistem, geri kazanım modundayken kinetik enerjiyi elektriğe dönüştürecek ve ön yolcu koltuğunun alt kısmına denk gelen lityum iyon bataryada saklayacak. Yeni jenerasyon Golf 8’in bataryasında depolanan güç, ani hızlanma üzere gerekli durumlarda motora elektrik takviyesi verecek. 2020 Volkswagen Golf’ün hibrit sistemi, şoför gaz pedalından ayağını çeker çekmez motoru kapatacak. Alman üreticiye nazaran motorun kapanma/yeniden çalışma süreci hiçbir gecikme olmadan ve en az titreşimle gerçekleşecek. Golf 8 bu sayede her 100 km’de 0.4 litre yakıt tasarrufu yapacak.

Golf 8’in hibrit sisteminde 1.0 ve 1.5 litre motorlar kullanılacak 

Yapılan açıklamaya nazaran 2020 Volkswagen Golf’ün hibrit sisteminde birinci olarak 1.0 ve 1.5 litre EA211 evo motorlara yer verilecek. Kelam konusu üniteler çift kavramalı şanzıman (DSG) ile eşlenecek. Golf 8’in hibrit sistemi daha sonra başka motorlara ve modellere de uygulanacak. 2020 Volkswagen Golf’ün Ekim ayında tanıtılması bekleniyor.

Foto Galeri | 7 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment