2019 Skoda Superb’in Scout versiyonu yeni teaser ile onaylandı

by Aybike Güzel
0 comment

Makyajlanan 2019 Skoda Superb’in tanıtılmasına çok az bir mühlet kaldı. Dikkatleri yeni aracı üzerinde toplamaya çalışan Skoda’dan ipucu paylaşımları gelmeye devam ediyor. Şirketin bu seferki paylaşımı, 2019 Skoda Superb’in ilk kere Scout versiyonuna sahip olacağını gösteriyor.

Skoda tarafından paylaşılan kısa görüntü, makyajlı Superb’in küçük dokunuşlarla yenilenen dış yüzünden kokpitine kadar pek çok ipucu barındırıyor. Karşımıza birinci çıkan ayrıntı, 2019 Skoda Superb’in Laurin & Klement ismindeki donanım paketi oluyor. Çabucak akabinde sırasıyla kapı altı ‘Skoda’ aydınlatması ve şirketin ‘Skoda Crystal Lighting’ ismini verdiği LED Matrix farları görüyoruz. Art kısımda da LED stopların yenilendiği, logonun yerini geniş bir Skoda yazısına bıraktığı dikkat çekiyor.

2019 Skoda Superb Scout da onaylanmış oldu 

Paylaşılan görüntüde Superb ailesinin 2019 model yılı ile birlikte birinci defa sahip olacağı Scout versiyonunu da görüyoruz. Octavia Scout ile tıpkı ideolojiyi sürdüreceği düşünülen 2019 Skoda Superb Scout, crossover esintileri taşıyan yerden yüksek yapısı ve dört tekerlekten sürüş sistemiyle macera seven ailelerinilgisini üzerine çekmeye çalışacak. Superb Scout, Alman kuzeni Passat Alltrack üzere lüks ve geniş bir hayat alanına da sahip olacak.

2019 Skoda Superb ile gelecek yeni özelliklerden biri de hibrit sistem. Plug-in hybrid, yani şarj edilebilir hibrit teknolojisiyle birlikte gelecek araçta Passat GTE’deki sistemden faydalanılacak. Hasebiyle 2019 Skoda Superb’in hibrit versiyonunda 1.4 litre TSI ünite, 13 kWh lityum iyon batarya ve 116 bg’lik elektrik motoru bulunması mümkün. Bu sistemin toplamda üreteceği güç 215 beygir, saf elektrikli menzili de 70 km civarında olacak.

2019 Skoda Superb, 23 Mayıs’ta Slovakya’nın başşehri Bratislava’da düzenlenmesi planlanan 2019 IIHF Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’nda tanıtılacak. Aktifliğin ana sponsoru olan Skoda, birinci sefer yeni bir modelinin tanıtımı için bu şampiyonayı kullanacak.

You may also like

Leave a Comment