12 çekirdekli mühendislik örneği Ryzen işlemci TR 1920X’ten süratli

by Aybike Güzel
0 comment
 
3. jenerasyon Ryzen işlemcileriyle pazarda epeyce büyük bir beklenti uyandıran AMD görünüşe nazaran oluşan bu beklentiye karşılık verebilecek. Ortaya çıkan 12 çekirdekli yonga performansıyla hali hazırdaki Threadripper modelinden süratli pozisyonda.

 
Ryzen Threadripper 1920X’ten daha hızlı

Model ismi belirtilmeyen işlemci 12 çekirdeğiyle 3.4 GHz’lik taban frekansta çalışırken zirve frekans olarak 3.7 GHz düzeyi hedeflenmiş. Bir oldukça düşük çalışma frekanslarına karşın AMD’nin Ryzen Threadripper 1920X’ten bu haliyle daha süratli olan yonganın asıl fark attığı test ise kayar nokta uygulaması olmuş.

 
 
Dahası 3200 MHz’lik belleklerin modelin sonuncu sürümünün hem frekansı hem de kullanılacak bellekleri düşündüğümüzde epey kaslı bir modelin yolda olduğu aşikar. Son olarak test sonucu gösteriyor ki Zen 2 sahiden de IPC kanadında kaydadeğer bir geliştirme sunarken 7 nm sürecinin güç verimliliği avantajını da kullanacak. Son olarak 3. jenerasyon Ryzen işlemcilerin önümüzdeki Computex 2019 fuarında tanıtılacağını ve Temmuz ayı içerisinde satışa sunulacağını hatırlatalım.

You may also like

Leave a Comment