YouTube abone sayıları için kıymetli bir değişiklik geliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Sosyal medya çağını yaşadığımız şu günlerde, çoğumuz ne yazık ki beğeni ve abone sayısını neredeyse bir saplantı haline getirmiş durumdayız. Bu nedenle Instagram üzere kimi platformların beğeni sayısını gizleme tarafında adım atmaya hazırlanıyor. Arama devi Google da YouTube için misal bir atılım yapacak.
Şirket, YouTube’un abone sayısını gösterme biçiminde kimi değişiklikler yapacağını açıkladı. Bundan bu türlü 1.000‘den fazla abonesi olanlar kesin sayı yerine yuvarlak sayılar görecek. 1.000’den az aboneye sahip kanalların abone sayısı eskisi gibi kesin sayıyla gösterilmeye devam edecek.

Ağustos’ta devreye girecek

1.000 abone barajını geçen kullanıcıların abone sayısı yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere, kısaltılmış biçimde ekrana gelecek. Örneğin 7.237.932 abonesi olan bir kanalın abone sayısını 7.2M olarak göreceğiz. Google bunu “tutarlılık” sağlamak için yaptığı söylüyor.
Değişikliğin hemen yürürlüğe girmeyeceğini belirtelim. Google, kısaltılmış abone sayılarını önümüzdeki Ağustos ayı prestijiyle göstermeye başlayacak. İçerik oluşturucular, kesin abone sayılarını yeniden YouTube Studio üzerinden görmeye devam edecekler.

You may also like

Leave a Comment