Yapay zekalı Reimagine uygulaması tam manasıyla eski fotoğraflarınıza can veriyor

by Aybike Güzel
0 comment
Yapay zeka, Adobe Photoshop’un yeni üretken yapay zekası üzere profesyonellere yönelik araçlardan Google Photos’un yakında çıkacak Magic Editor’ü üzere tüketicilere yönelik araçlara kadar fotoğrafçılık alanını derinden etkiliyor. Artık de soybilim şirketi MyHeritage, son uygulaması Reimagine‘i piyasaya sürerek ailelerin anılarını muhafazalarını kolaylaştırmak için yapay zekaya başvuruyor.

Reimagine, yapay zeka ile fotoğrafları canlandırıyor

Yeni taşınabilir uygulamanın ana odak noktası, kullanıcıların albümlerde saklanan basılı fotoğrafları kolay kolay içe aktarmalarına yardımcı olmak, akabinde çözünürlükleri düzgünleştirmek, çizikleri ve kırışıklıkları düzeltmek, hatta ve hatta siyah-beyaz fotoğraflar hakikat bir halde renklendirmek. Bunların yanında uygulama, fotoğraftaki kişilere hareketli animasyonlar ekleyerek çekilen anı adeta hayata döndürüyor. Bu teknoloji aslında evvelki yıllarda tanıtılan Deep Nostalgia’yı temel alıyor.

Reimagine, bu teknolojiyi eski fotoğrafları korumak için özel olarak tasarlanmış öteki fotoğraf düzenleme araçlarıyla birleştirerek tüm özellikleri tek bir uygulamada topluyor. Hem iOS hem de Android için mevcut olan uygulamayı kullanmak için birden fazla prosedür bulunuyor. Şayet eski fotoğraflarının albüm sayfasındaysa, uygulama aracılığıyla yalnızca sayfanın fotoğrafını çekmeniz kâfi. Uygulama bu görseli tarayarak fotoğrafları ayrık hale getirebiliyor. Elbette tek tek fotoğrafları çekmek yahut telefonunuzda bulunan görselleri aktarmak da mümkün.

Reimagine uygulamasını indirmek ve kullanmak fiyatsızdır, lakin fotoğraf tarama, renklendirme, geliştirme ve öbür özelliklere sınırsız erişim sağlamak için haftalık yahut aylık abonelik almak gerekiyor. Fiyatlandırma ise aylık abonelik için 7.99 dolar, bir yıllık abonelik için ise 49.99 dolar.

You may also like

Leave a Comment