Word Online yazılımında yapay zekâ en büyük yardımcınız olacak

by Aybike Güzel
0 comment

Son devirde yapay zekâ tabanlı yardımcı uygulamaların daha sık hayatımıza girmeye başladığını görüyoruz. Bulut tabanlı söz işlemci Word Online da yakın vakitte yeni bir yapay zekâ asistanına kavuşacak.

Ideas nedir?

BUILD 2019 konferansında yapılan açıklamaya göre Ideas ismindeki yapay zekâ takviyeli yazım asistanı Word Online ile çalışırken sağ kısımda ortaya çıkıyor. Makine öğrenme lisanı sayesinde kullanıcısını daima tanıyan araç farklı bahislerde yardımcı oluyor.

Örneğin yapılan yanılgıların düzeltilmesi, karmaşık cümleler yazarken daha sade hale gelmesi için dayanak, tekrar yazım esnasında cümlelerin daha kapsayıcı olabilmesi için tavsiyeler bunlar ortasında.

Daha detaylı olarak ise örneğin çok sayfalı bir doküman içerisinde değerli olan noktaları otomatik olarak ayırabiliyor. Ya da şirketiniz aboneyse Microsoft Graph üzerinden kısaltmaları açabiliyor ve okuma vaktinizi varsayım edebiliyor.

Diğer taraftan Word Dizayncısı ismindeki eklenti ile tablolar üzere dokümanın farklı kısımlarını stilize edebiliyorsunuz. Ideas özelliği Office Insiders kullanıcılarına Haziran ayında sunulacak. Sonbaharda ise herkesin kullanımına açılacak.

 

You may also like

Leave a Comment