WhatsApp reklamlarına hazır olun

by Aybike Güzel
0 comment

Tüm operasyonları internet üzerinde olan firmaların haliyle tek gelir kapısı reklam oluyor ve agresif reklam stratejileri uygulanıyor. Facebook tarihindeki en büyük satın alma atılımı olan ve dalın başkanı haline gelen WhatsApp da yakın vakitte reklam gösterimlerine başlayacak. Bir müddettir çalışma içerisinde olan Facebook yeni sistemi devreye almak üzere.

Reklamlar başlıyor

Uzun müddettir WhatsApp içerisinde reklam yerleşimlerinin yapılacağı gündeme geliyor. Aslında WhatsApp Business versiyonunda reklamverenlerin Facebook yahut Instagram hesaplarına yönlendiren reklamlar başlamıştı.

Son kullanıcıya yönelik WhatsApp içerisinde ise reklamlar Durum sekmesinde görünecek. Standart bir kullanıcı durumu havası verilen reklamlara girildiğinde üst kaydırma seçeneği bulunacak. Bu sayede reklamverenin sitesine yahut Facebook hesabına ulaşılabilecek.

Diğer taraftan ana ekrandaki sohbet listesi içerisinde de reklam yerleşimlerinin olması bekleniyordu lakin bu şimdilik ertelenmiş durumda. Facebook sadece Durum reklamları ile kullanıcı nabzını yoklayacak üzere görünüyor. WhatsApp Durum reklamlarının en erken 2020 yılında başlaması bekleniyor.

 

You may also like

Leave a Comment