Twitter çalışanlarının yüzde 75’i ayrıldı, ağda yavaşlık arttı

by Aybike Güzel
0 comment
Bundan 1 ay öncesine kadar kendi çapında bir nizamı olan ve istikrarlı bir işleyişe sahip olan Twitter sosyal ağı bugün tam bir kaosun ortasında kaldı. Elon Musk’ın elinde lavabo ile genel merkeze girmesinden bugüne her şey daha da berbata gidiyor.

Twitter kaosa sürükleniyor

Twitter 2.0 adıyla duyurduğu ve çok güç mesai kurallarını içeren yeni çalışma nizamını tüm takıma dayatmak isteyen Elon Musk büyük bir reaksiyonla karşılaştı. Perşembe günü çalışanların yarısının işi bıraktığı gündeme gelmişti. Son haberlere nazaran çalışanların yüzde 75 civarı iş bırakmış durumda.

Elon Musk ve yanında kalmayı tercih eden ana grubun kimi çalışanları ikna ederek geri dönmesini sağladığı belirtiliyor lakin Twitter Blue tasarım takımı ve yazılım çerçevesinin çekirdek mühendislik takımı firmayı terk etti.

Yaşanan gelişmeler Twitter performansını direkt etkiliyor. Twitter mavi tik onayının ay sonuna yetişmeyeceği tabir edilirken son 24 saatte platformun yavaşlamaları arttı. Sisteme anlık müdahalede gecikildiği için uygulamanın sık sık yavaşlayacağı iddia ediliyor. Elon Musk ise hala kalan mühendislerle en düzgününü yapacaklarını düşünüyor.

You may also like

Leave a Comment