TikTok, DM sonunu kaldırdı: Herkesten bildiri alma seçeneği geldi

by Aybike Güzel
0 comment
Tanınan görüntü platformu TikTok, kullanıcıların rastgele birinden direkt ileti almasına müsaade veren bir seçenek getirdi. Kullanıcılar, DM ayarlarından herkesi seçerek platformdaki tüm kullanıcılardan ileti alabilecek.

TikTok, DM ayarlarına yeni eklediği “herkesten ileti alma” seçeneğini bir müddettir test ediyor. Küçük bir kullanıcı kümesi tarafından test edilen seçeneğin artık tüm kullanıcılara açıldığı e-posta aracılığıyla bildirildi. Kullanıcılar, sadece arkadaşlarına bildiri gönderebilmek yerime gelen kutularını açan herkese DM gönderebilecek.

Bu özelliğin isteğe bağlı olduğunu belirtmek gerek. Kullanıcılar, isterlerse sırf ortak takip ettikleri hesaplardan yahut önerilen arkadaşlarından ileti almaya devam edebilecek.

TikTok, biraz daha Instagram’a benzemeye çalışırken, Instagram tam karşıtı istikamette ilerliyor. Instagram CEO’su Adam Mosseri, bu haftanın başlarında toplumsal ağın görüntülere fazla odaklandığını, Instagram’ı bir fotoğraf platformu olarak kullanmayı tercih eden beşerler olması nedeniyle şirketin bir durum değerlendirmesi yapacağını söylemişti.

You may also like

Leave a Comment