Tanınan toplumsal medya uygulaması Snapchat, Microsoft Store’a eklendi

by Aybike Güzel
0 comment
Ünlü toplumsal medya platformu Snapchat, uzun bir müddet boyunca sırf Android ve iOS platformlarında çalışıyordu. Fakat firma, son aylarda platformun kullanımını kolaylaştırmak için tarayıcı uygulaması hazırladı. Tarayıcı üzerinden kullanılan Snapchat’in varlığı akabinde firma, artık de Microsoft Store için bir Snapchat uygulaması yayınladı.

Progressive Web App olarak kullanıma sunuldu

Windows Phone dahil Microsoft platformlarından daima uzak duran Snap, tarayıcı üzerinden kullanıma sunduğu Snapchat’in akabinde Windows’u da mahallî olarak desteklemeye karar verdi. Windows 10 ve Windows 11 platformlarında desteklenen yeni Snapchat, Progressive Web App (PWA) olarak geliyor ve sadece 1.4MB depolama alanına gereksinim duyuyor. Uygulamanın PWA olması, sırf çevrimiçi kullanılabileceği manasına geliyor lakin uygulama bu sayede güncelleme gerektirmeyecek.

Snapchat’in tarayıcı versiyonunu altyapı olarak kullanan yeni uygulama, fotoğraf gönderme ve izleme üzere standart uygulamanın özelliklerini destekliyor. Ayrıyeten manzaralı ve sesli görüşmeler de uygulama üzerinden destekleniyor.

You may also like

Leave a Comment