Tanınan bağımsız oyun ‘FEZ’, Epic Store’da fiyatsız oldu

by Aybike Güzel
0 comment
Epic Games Store, fiyatsız oyun kampanyalarına sürat kesmeden devam ediyor. Bu hafta da tanınan bağımsız üretimlerden olan FEZ fiyatsız oldu. FEZ’i şu anda rastgele bir fiyat ödemeden kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Bilim kurgu temalı bulmaca tipinde bir platform oyunu olan FEZ, Kanadalı oyun geliştiricisi Phil Fish tarafından 2012 yılında piyasaya sürülmüştü. 2012’nin en başarılı üretimlerinden birisi olarak gösterilen FEZ, enteresan konusu, kendine has sanat anlayışı, etkileyici müzikleri ve farklı oyun mekanikleriyle çabucak herkesin büyük beğenisini kazanmayı başardı.

FEZ’in tanıtım yazısı:

“Gomez, 2 boyutlu bir dünyada yaşayan bir 2 boyutlu yaratıktır. Sanki o denli mi nitekim? Gizemli bir 3. boyutun varlığı gösterildiğinde, Gomez kendisini vakit ve uzayın sonuna götürecek bir seyahate koyulur. 4 farklı klasik 2 boyutlu perspektiften 3 boyutlu yapılarda gezinme yeteğinizi kullanın.”

FEZ’i çabucak şu anda Epic Games Store’dan edinebilir ve Epic Games Launcher yardımıyla da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Kampanya 29 Ağustos’a kadar devam edecek. Ayrıyeten Epic Games Store önümüzdeki hafta tekrar çok değerli iki oyunu fiyatsız verecek: Celeste (2018 GOTY adayı) ve Inside (Limbo’nun yaratıcılarından).

 

You may also like

Leave a Comment