Stranger Things 3, Netflix’in “ilk dört gün” izlenme rekorlarını altüst etti

by Aybike Güzel
0 comment

Stranger Things’in üçüncü dönemi diziyi takip edenlerin hatırlayacağı üzere 4 Temmuz’da yayınlanmıştı. Netflix’in en tanınan serilerinden olan dizi, görünüşe nazaran bir rekora da imza atmış durumda.

Şirketin Twitter üzerinden paylaştığı datalara nazaran Stranger Things 3, yayınlandığı ilk dört gün içinde tam 40.7 milyon hesap tarafından görüntülenmiş. Açıklamanın devamında, birebir mühlet zarfında 18.2 milyon hesabın ise üçüncü dönemin tamamını görüntülediği tabir edilmiş. Bu sayılar seriyi, Netflix’te yayınlanan ve birinci dört günde görüntülenen tüm sinema ile dizilerin önüne taşımış.

 

Netflix bu sayıları kendine ilişkin bir istatistikle ortaya koyuyor. Şirkete nazaran her bir “görüntüleme” bir diziye ilişkin kısmın ya da bir sinemanın %70’inin izlenmesi olarak kabul ediliyor.

Netflix’in öbür tanınan dizilerine baktığımızda ise Umbrella Academy’nin 45 milyon hesap ve Sex Education ile You’nun ise 40 milyon civarında hesap tarafından görüntülendiği anlaşılıyor. Lakin bu sayıların dizilerin birinci ay dataları olduğunu hatırlatmamız lazım. Yani Stranger Things 3 kırılması sıkıntı bir rekora imza atmış üzere görünüyor.

You may also like

Leave a Comment