SpaceX’in ‘DOGE-1 Ay’a görevi Aralık 2022’de mi gerçekleşecek?

by Aybike Güzel
0 comment

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketinin Dogecoin temalı bir uzay görevi başlatacağını açıkladıktan sonra, etkinliğin kesin tarihi ile ilgili sorular gündeme geldi. Uzay muhabiri Michael Sheetz, “DOGE-1 Ay’a Görev” olarak adlandırılan görevin ne zaman gerçekleşeceğine dair bilgi paylaşımında bulundu.

SpaceX’in ‘DOGE-1 Ay’a görevi Aralık 2022’de mi gerçekleşecek?

SpaceX’in ‘DOGE-1 Ay’a görevi gecikmeler yaşadı. Rağmen hala devam ettiği bildirildi. Bununla birlikte, “DOGE-1 Ay’a Görev” olarak adlandırılan görevin, konuya yakın kişilerin gecikmeler olduğunu kabul etmesiyle hala rotasında olduğu bildiriliyor. Nitekim, uzay muhabiri Michael Sheetz, 29 Haziran’daki bir tweet aracılığıyla, görevin bu yıl için planlandığını ve muhtemel tarihin Aralık 2022 olacağını belirtti.

2021’de Musk, Dogecoin’e (DOGE) verdiği desteğin bir parçası olarak, SpaceX’in 2022’de Dogecoin temalı ay görevi gerçekleştireceğini açıkladı. Görev, Unizen, ZenX Labs ve enerji teknolojisi firması Geometric Energy Corporation ( GEC ) ile bir ortaklık olarak gerçekleşecek.

SpaceX’in ‘DOGE-1 Ay’ görevinin gecikmesi

Sheetz’e göre, görevin ilerleyişi, Sezgisel Makinelerin görevin ilerlemesini dikte ettiğini belirten Geometric Energy Corporation’ın (GEC) CEO’su Sam Reid tarafından doğrulandı.

Reid, DOGE-1’in SpaceX’in Falcon 9’u ile araç paylaşımı olarak göründüğünü doğruladı, ancak Intuitive Machines’in IM-1 aya iniş aracı birincil yük ve fırlatma zamanlamasını dikte ettiğini ve bu nedenle gecikme yaşandığını belirtti.

You may also like

Leave a Comment