Sony PlayStation 5’ten yükleme mühletleri ve oyun içi performans karşılaştırmaları ortaya çıktı

by Aybike Güzel
0 comment
Sony, yaptığı demoda yeni kuşak PlayStation’un “sürükleyici” oyun tecrübesi sunacağı ve PlayStation Now ile “pürüzsüz” çevrimiçi oyun tecrübesi sunacağını açıkladı. Bu getiriler önemli ölçüde artan grafik performansı ve yine yaratılan bulut sistemi sayesinde mümkün oluyor. Birebir demoda yeni kuşak konsolun PS4 Pro ile yükleme müddeti ve oyun içi performans karşılaştırmaları da yapıldı.
Wall Street Journal’dan Takashi Mochizuki tarafından çekilen görüntüde on kat daha kısa müddette geçen yükleme ekranı ve kompleks alanlarda çok daha yüksek sürat açıkça görülüyor.
Microsoft ile geçen gün mutabakatını duyuran Sony, bulut alanında da oyun platformunu geliştirmeyi hedefliyor. PlayStation Now altyapısı şimdiki bilgilerimize nazaran gücünü Microsoft Azure’dan alacak ve çok daha akıcı tecrübeler sunacak.

Geçen ay ortaya çıkan sızıntılarda PlayStation 5’in 8 çekirdekli üçüncü jenerasyon 7nm Zen 2 mikro mimarisine sahip AMD Ryzen işlemciyle geleceğini öğrenmiştik. Bu işlemciye ray tracing takviyeli özel bir Radeon Navi grafik kartı eşlik edecek. Ray tracing akımını kaçıranlar buradaki içeriğimizden ayrıntılı bilgi edinebilirler.

You may also like

Leave a Comment