Sony Mobile Türkiye ve Orta Doğu kapanıyor

by Aybike Güzel
0 comment

Uzun müddettir akıllı telefon pazarında işleri âlâ gitmeyen Sony Mobile büyük bir yine yapılanma içerisine girmişti. Önümüzdeki periyotta 5G teknolojilerine daha fazla odaklanmak isteyen firma bununla birlikte pek çok pazardan da çekilmeye hazırlanıyor.

Resmen doğrulandı

Bugüne kadar Sony’nin birtakım pazarlardan çekileceği gündeme gelmiş fakat firma tarafından doğrulanmamıştı. Bu hafta paylaşılan ıslahat planlarında neredeyse küresel pazarın yarısından çekileceği anlaşılıyor.

Planlara nazaran Sony Mobile kısmının yükünü vereceği ülkeler Japonya, Tayvan, Hong Kong ve Avrupa ülkeleri olarak görülüyor. ABD ve Çin pazarından aslında çıkmıştı. Bunun dışında kalan tüm ülkelerde büsbütün operasyonlar sona erdiriliyor yahut beklemeye alınıyor. Buna ülkemiz de dahil. Bu pazarlarda Sony telefonlar bulunabilse bile teknik servis ve güncelleme konusunda meşakkatler yaşanabilir.

Sony Mobile 2020 yılı Mart ayına kadar tekrar yapılanmayı tamamlamayı planlıyor. Bu sayede mali yıl sona ermeden taşınabilir kısımda karlılık maksadına ulaşılabilecek. Bu ortada firmanın amiral gemisi Xperia 1 de 1000$ civarı fiyat etiketiyle satışa çıkmak üzere.

 

You may also like

Leave a Comment