Skoda, Haziran ayında yeni bir pickup konsepti tanıtacak

by Aybike Güzel
0 comment

Geçtiğimiz günlerde 2019 Skoda Superb üzerindeki örtüyü kaldıran Çekyalı üretici, önümüzdeki ay yeni bir pickup konseptiyle karşımıza çıkacak. Skoda’nın pickup konsepti, Kodiaq isimli SUV modeli baz alınarak geliştiriliyor.

Skoda Mountiaq ismini taşıyacağı söylenen pickup konseptinde şirketin Meslek Okulu’ndan 35 öğrencinin imzası bulunacak. Kelam konusu öğrenciler bu iş için Tasarım, Teknik Geliştirme ve Eser Departmanlarından uzmanlarca dört aylık eğitime tabi tutulmuş. Bu eğitimin akabinde da Skoda Mountiaq konseptini bir ortaya getirmeye başlamışlar.

Skoda Mountiaq projesi tamamlandığında, offroad esintileri taşıyan iki kapılı bir pickup olacak. Kimi modülleri modifikasyon sürecinden geçirilen aracın art kısımdaki gövde panelleri ve yan camları sıfırdan üretilecek. Skoda’ya nazaran öğrencileri en çok zorlayacak kısım arka bagaj kapağı olacak. Çünkü şirketin pickup konseptinde farklı formlarda açılabilen fonksiyonel bir kapak kullanılacak.

Toplam uzunluğu 5 metre olacak Skoda Mountiaq konseptinin yerden yüksekliği Kodiaq’ın Scout versiyonundan 10 cm daha yukarıda olacak. Zira konsept araçta kalın offroad lastikleriyle sarılı 17 inçlik Rockstar II jantlar kullanılacak. Offroad araçlarında gördüğümüz şnorkel, vinç, ön müdafaa demiri, tavana pozisyonlu aydınlatmalar ve gün batımı gövde rengi de Skoda Mountiaq’ın tasarım ögeleri ortasında bulunacak.

Skoda öğrencilerinin geliştirdiği altıncı konsept araç olan Skoda Mountiaq’ın kaputu altında 190 beygirlik 2.0 litre TSI motor kullanılacak. Gelişim süreci 2 bin saati bulduğu söylenen pickup konseptinin bitmiş halini önümüzdeki ay göreceğiz. Gelişmeler için lütfen bizi takipte kalın.

Foto Galeri | 10 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment