Retweet metinleri artık görsel içeriklerle desteklenecek

by Aybike Güzel
0 comment

Son devirde kullanıcı sayısını arttıramayan ve gelir kaybı yaşayan Twitter’ın radikal değişiklikler yaptığına şahit oluyoruz. Karakter sınırlamasını 280 düzeyine çıkaran platform Retweet bileşenini de kökten değiştiriyor.

Zengin içerik

Twitter platformunda bir gönderiye farklı reaksiyon seçenekleri sunuluyor. Bunlar Beğeni, Yanıt ve Retweet biçiminde. Karşılık özelliği gönderiye fotoğraf ve görüntü üzere içeriklerle varlıklı karşılıklar vermenizi sağlıyor. Bununla birlikte Retweet özelliği yalnızca metin ve emoji takviyesi sunuyor.

Retweet özelliğinin Karşılık özelliğine nazaran daha fazla öne çıkıyor olması yalnızca metin takviyesinin dezavantaja dönmesine neden oluyordu. Twitter kullanıcılardan gelen bildirimleri kıymetlendirerek radikal bir değişiklik yaptı.

Bundan bu türlü bir gönderiyi Retweet ederken kullanıcılar fotoğraf, görüntü, GIF üzere görsel içeriklerle de destekleyebilecekler. Böylelikle daha varlıklı bir söz stili ortaya çıkacak. Bu değişikliğin etkileşimi arttırması bekleniyor. Varlıklı Retweet özelliği birinci olarak taşınabilir uygulamalar ve taşınabilir web uygulaması üzerinde kullanıma sunuldu. Masa üstü tarafında ise önümüzdeki aylar işaret ediliyor.

 

You may also like

Leave a Comment