Redmi K20 ismi amiral gemisi model için resmiyet kazandı

by Aybike Güzel
0 comment

Xiaomi’den ayrılan Redmi’nin Snapdragon 855 yonga setli kendi amiral gemisini geliştirdiği uzun müddettir biliniyor. Aygıtın ismi ise bir türlü netleşmedi. Başta Redmi X yazılı posterler görüldü fakat CEO tarafından bu isim anında yalanlandı. Bugün ise resmi olarak Redmi K20 halinde isimlendirileceği öğrenildi.

“Killer”

Redmi yöneticisi Lu Weibing aygıtın ismini açıklayacağını Weibo toplumsal medya hesabından dün paylaşmıştı. Tekrar birebir hesaptan dediğini yaptı ve Redmi K20’yi doğruladı. Redmi K20 isminin açıklanmasının akabinde kullanıcılardan neden K harfini seçtiklerine yönelik birçok soru geldi. Bu sorulara da kayıtsız kalmayan yönetici “Killer” sözünün baş harfini seçtiklerini söylüyor. Yani “Flagship Killer” bir aygıta bu ismin yakışacağını düşünmüşler.

Sonuç olarak daima tartışılan Redmi’nin amiral gemisi modeli sonunda ismine kavuştu. Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin bir de Pocophone isminde alt markası var. Bu marka da birebir Redmi üzere uygun fiyat odaklı aygıtlar üretiyor. Kimi sızıntılar Redmi’nin tanıtacağı K20 amiral gemisinin modelin farklı bölgelerde Pocophone markası altında duyurulabileceği tarafında. Yani yakın vakitte Pocophone F2‘yi görebiliriz. İlerleyen vakitlerde bu durum da netleşecektir.

You may also like

Leave a Comment