Redmi 7A tanıtıldı: Snapdragon 439 ve 4000mAh pil

by Aybike Güzel
0 comment
Xiaomi’nin alt markası Redmi yeni uygun fiyatlı modelini tanıttı. Redmi 7A modeli, geçen yılın Redmi 6A modelini tamamlıyor ve muhtemelen uygun fiyata dolgun özellik listesi sunacak.
Qualcomm Snapdragon 439 çipsetle çalışan aygıt, çentiksiz 5,45 inçlik HD+ ekrana sahip. Ekran ayrıyeten kenarlarda bir ölçü kıvrılıyor. 
Hafıza seçenekleri 2GB RAM + 16GB ya da 3GB RAM + 32GB depolama biçiminde. Aygıt microSD kart slotuna 256GB kapasiteye kadar kartlar alabiliyor.
Kamera alanında 13MP’lik art, 5MP’lik ön sensör mevcut. Aygıtın en çok dikkat çeken kısmı olan 4000mAh kapasiteli pil, Snapdragon 439 ile birleştirildiğinde kullanım ömründe mükemmeller yaratacaktır. Aygıt kutudan Android 9.0 Pie yüklü olarak çıkıyor.
Artık her telefonda direkt olarak bulunur diyemediğimiz kulaklık jakı, bu modelde yer alıyor. Buna ek olarak P2i sıçramaya karşı dayanıklılık sertifikası olan aygıt, tıpkı Motorola modelleri üzere su tutmayan nano kaplamaya sahip.

Redmi 7A’nın fiyat ve satışa sunulma tarihi bilgileri 28 Mayıs’ta Redmi K20’nin yanında yapılacak. Aygıtın şimdilik bilinen Mavi ve Siyah olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor.

You may also like

Leave a Comment