Qualcomm Snapdragon 665 işlemcili birinci telefon 30 Mayıs’ta geliyor

by Aybike Güzel
0 comment
ABD’li yonga devi Qualcomm, geride bıraktığımız Nisan ayında Snapdragon 665, Snapdragon 730 ve Snapdragon 730G olmak üzere üç yeni üst-orta sınıf yonga seti tanıtmıştı. G varyantının bilhassa oyun odaklı telefonlar için optimize edildiği belirtildi. Snapdragon 730 yonga seti ile güçlendirilmiş birinci telefonla tanıştık fakat Snapdragon 665 takviyeli bir telefon şimdi çıkmadı.
Mobil bölüme yönelik istihbaratları ile gündeme gelen Sudhanshu Ambhore isimli Twitter kullanıcısı, birinci Snapdragon 665’li telefonun 30 Mayıs‘ta tanıtılacağını ileri sürdü. Ne yazık ki 11 nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli işlemci ile gelecek telefonun markasıyla ilgili rastgele bir ayrıntı vermedi.

Meizu 16Xs modelinde kullanılması bekleniyor

Şu an için 30 Mayıs’ta Çin’de Meizu 16Xs modelinin duyurulacağını biliyoruz. Bilgi doğruysa Snapdragon 665 yonga seti ile güçlendirilmiş birinci akıllı telefon Meizu 16Xs olacak. Hatırlatma açısından Meizu 16X’in Snapdragon 710 yonga seti ile piyasaya sürüldüğünü belirtelim.
TENA listesine nazaran Meizu 16Xs, Full HD+ çözünürlükte 6.2 inç AMOLED ekran taşıyacak. Art tarafında ise üçlü kamera sistemi olacak. Aygıtın 4.000 mAh kapasiteli bir pile sahip olacağı bildiriliyor. Akıllı telefonla ilgili öbür ayrıntıları 30 Mayıs tarihinde daima birlikte öğreneceğiz.

You may also like

Leave a Comment