PlayStation oyunları sinema ve dizi oluyor

by Aybike Güzel
0 comment
Sony Interactive Entartainment, PlayStation oyunlarını dizi ve sinemalara uyarlamak için harekete geçti. Bugün resmi bir açıklama yayınlayan dev şirket, PlayStation Productions isimli yeni bir stüdyo açıldığını duyurdu. PlayStation Productions; God of War, Last of Us üzere PlayStation özel oyunlarını sinemaya ve televizyona aktarmak için çalışmalar yapacak.

Kaliforniya’da kurulan PlayStation Productions’a Asad Qizilbash liderlik edecek. The Hollywood Reporter’a konuşan Qizilbash,”Başka stüdyolarla anlaşmak yerine kendi orjinal eserlerimizi kendimiz TV yahut sinemaya uyarlayacağız. Bunun daha âlâ bir yaklaşım olacağı fikrindeyiz. Zira eserlerimizi bizler daha uygun tanıyoruz, PlayStation ailesinin neleri sevdiğini de daha âlâ biliyoruz.” tabirlerini kullandı.

“Marvel’dan ilham alıyoruz”

Asad Qizilbash verdiği röportajda,”Geride bıraktığımız iki yıllık süreçte kesimden müellifler, direktörler ve yapımcılarla diyalog halindeydik. Lorenzo di Bonaventura ve Kevin Feige üzere yapımcılarla kesimi daha uygun anlayabilmek için kimi konuşmalar gerçekleştirdik.” dedi.

Qizilbash,”Marvel’ın, çizgi roman kozmosunu alıp dünyanın en büyük cümbüş eserlerinden birisi haline getirmesi, bunu nasıl başardığını incelemeye çalıştık. Onların bu muvaffakiyetinden ilham almak istiyoruz.” formunda konuştu. Qizilbash son olarak PlayStation Productions’ın Sony Stüdyoları’ndan bağımsız içerik üreteceğini lakin dağıtım tarafında yardım alınacağını söyledi.

Görüntü oyunlarının sinema uyarlamaları bildiğiniz üzere çoklukla başarısızlıkla sonuçlanıyor. Asad Qizilbash liderliğindeki PlayStation Productions’ın maksadı bunu değiştirmek olacak. Sony, hem oyunseverleri hem de genel izleyiciyi tatmin edebilecek üretimler geliştirmek istiyor. Marvel Stüdyoları’nın bildiğiniz üzere en büyük başarılarından birisi çizgi roman hayranlarıyla birlikte genel sinemaseverlerin de beğenisini kazanabilmesi olmuştu.

Bakalım PlayStation Productions’tan başarılı sinema ve diziler görebilecek miyiz.

You may also like

Leave a Comment