Outlook.com hesaplarının ele geçirilmesi ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı

by Aybike Güzel
0 comment
Microsoft, geçtiğimiz hafta bir Outlook.com dayanak temsilcisinin, kullanıcı kimlik bilgilerini bilgisayar korsanların erişebileceği formda bıraktığını açıklamıştı. Bilgisayar korsanlarının Ocak ayından Mart ayına kadar klasör isimlerine, e-posta adreslerine ve e-posta mevzu satırlarına erişebildikleri, lakin e-posta içeriğini göremedikleri belirtilmişti. Ama gelen haberlere nazaran durum bu türlü değil.

Durum açıklandığından daha kötü

Microsoft bu durumun şimdiye kadar kaç kullanıcıyı etkilediğini şimdi onaylamadı. Fakat, Motherboard’un haberine nazaran Microsoft bu ihlalden etkilenen kullanıcıların yaklaşık yüzde 6’sına farklı bir bildirim mesajı gönderdi. Bu bildirimlerde de ihlalin, başta belirtildiğinden çok daha makûs olduğuna dair bilgiler yer alıyor.

Rapora nazaran bilgisayar korsanları Outlook.com hesaplarına 6 aya kadar erişebildiler ve bu bilgileri çalıntı iPhone’lara bağlı iCloud hesaplarını sıfırlamak için kullandılar. Microsoft bu mevzuyu kamuoyu ile paylaşmazken, kullanıcıların bu ihlalden nasıl bir ziyan gördüğü ise şimdilik büyük bir soru işareti.

You may also like

Leave a Comment