OpenAI, şampiyon Dota 2 ekibini yendi

by Aybike Güzel
0 comment
OG kadrosunun beş oyuncusunu yenen OpenAI Five (bu onun ismi), yeteneklerini daha da geliştirdiğini tüm dünyaya kanıtladı. OG, 2018 yılında Valve International üçlü serinin en yeterlisi olarak şampiyon olmuştu.
The Verge tarafından aktarılana nazaran yapay zeka agresif ve farklı prosedürler sayesinde insanlara karşı üstünlük kurdu. Bu farklı teknikler ortasında erken oyunda anında tekrar hayata döndürmeler ve bedelli kahramanlar seçmeyi içeriyor. OG her ne kadar savaşsa da birinci maçın 30 dakika sürdüğü seriyi kaybetti.
OpenAI, bu tanıtım aktifliğini oyunu OG karşısında oynamanın yanında yeni özellikleri sergilemek için de kullandı. Dota 2 botu Five ile beşerler artık birebir ekipte oynayabiliyor. Five, insan oyuncuların oyun usullerini tahlil ederek ahenk sağlayabiliyor. Bunların daha da kıymetlisi ise OpenAI muhakkak saat aralıklarında Five ile Dota 2 oynamak için rezervasyonları toplamaya başladı. Yapay zekayla ister birebir grupta, ister 1’e 1 müsabaka yapabileceğiniz bu kampanyadan faydalanmak için buradan kayıt yaptırabilirsiniz. Kazanmayı pek ummayın lakin birinci elden Five ne kadar uygun oynuyor bu mazeretle görmüş olursunuz.
OpenAI bot için planlanmış son halka açık tanıtım olan bu aktifliğin akabinde pek fazla aksiyon görecekmişiz üzere durmuyor.

You may also like

Leave a Comment