NVIDIA, Windows 11 22H2 ile İlgili Performans Meselelerini Doğruladı

by Aybike Güzel
0 comment

Windows 11 2022 (22H2) güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte yeni sürüme geçen kullanıcıların çeşitli meselelerle boğuştuğunu öğrenmiştik. İnternet ortamındaki raporlara bakılırsa düşük FPS, sistem yavaşlaması ve takılma sıkıntılarının yanında mavi ekran kusurları da yaşanıyor.

Bazı Windows 11 kullanıcıları, bilhassa NVIDIA ekran kartlarıyla birlikte FPS düşüşleri yaşandığını bildirmişti. Bir NVIDIA sözcüsü ise GeForce GPU ile çalışan sistemlerde yaşanan performans problemlerinin farkında olduklarını doğruladı. NVIDIA ve Microsoft, Windows 11 22H2 ile eklenen yeni “grafik yanılgı ayıklama araçları” ile ilgili sorunlar olduğunu tespit etti.

Her iki şirket de sıkıntıları gidermek ve yeni şoför güncellemeleri yayınlamak için yakın bir halde çalışıyor. Kısa vakit içinde GeForce Experience’ın yeni beta sürümü yayınlandı. Kestirim ediyoruz ki yakında son bir sürüm kullanıma sunulacaktır.

Performans sıkıntılarını ortadan kaldırmak için mümkün bir süreksiz tahlil var. Kullanıcıların tezlerine nazaran “Nvidia FrameView SDK” isimli hizmeti kapatmak sorunu çözüyor. Kapatmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Başlat menüsünden arama çubuğuna “Hizmetler” yazın ve birinci seçeneğe tıklayın.
  • Çalışan süreçler ortasından süratlice seçim yapabilmek için klavyeden ‘N’ tuşuna basın.
  • “Nvidia FrameView SDK” hizmetini bulun ve çalışıyorsa devre dışı bırakın.
  • Son olarak sistemi tekrar başlatın.

You may also like

Leave a Comment