NVIDIA GeForce NOW Arabalara Geliyor

by Aybike Güzel
0 comment

NVIDIA tarafından CES 2023 etkinliğinde NVIDIA GeForce NOW bulut oyun hizmetinin hiçbir özel ekipman gerektirmeden otomobillere geleceğini duyurdu. Bu sayede aracınız şarj olurken, park halindeyken yahut rastgele bir vakitte art koltuktan şoför ekranından Cyberpunk 2077 üzere oyunlara erişim sunacak.

Bulut oyun seçeneği, Hyundai kümesi (Genesis ve Kia dahil), Polestar ve Çinli BYD üzere büyük markalarla aslında başlamış durumda. NVIDIA, GeForce Now erişimi için bir vakit çerçevesi sunmadı lakin BYD’nin Drive Hyperion takviyeli otomobilleri 2023’ün birinci yarısında dayanağı sunmaya başlayacak. Polestar 3 SUV ise 2023’ün sonlarında geliyor.

Araç içi GeForce NOW istemcisi, Android yahut web tabanlı bilgi-eğlence sistemlerinde çalışıyor. NVIDIA’nın hizmeti, 1.000’den fazla oyun kumandası kullanılarak oynanabilen 1.500 oyundan oluşan bir katalog sağlayacak. Oyunların birden fazla fiyatlı olsa da Destiny 2 ve Fortnite üzere oynaması fiyatsız seçenekler var.

Oyunları araca aktarabilme özelliği, araç içi tecrübelerin geleceğinin kıymetli bir bileşeni olarak nitelendiriliyor. Otonom sürüş teknolojisi daha yaygın hale geldikçe iç yer da marka kimliklerini farklılaştırmada çok daha büyük bir rol oynayacak. Tüketicilerin araç satın alma kararlarını verirken dijital asistanlar, grafik ekranlar ve akış içeriği üzere özelliklere daha fazla odaklanacağı düşünülüyor. Hyundai Motor Group, BYD ve Polestar araçlarında GeForce NOW sağlayarak şahsî ulaşımın bu yeni çağına kıymetli bir adım atıyor.

You may also like

Leave a Comment