Nokia, güncelleme takviyesiyle kullanıcıları etkilemek istiyor

by Aybike Güzel
0 comment

Android işletim sistemi ile ilgili en büyük sorun hiç elbet geciken güncellemeler. Hatta birden fazla firma için “hiçbir vakit gelmeyen güncellemeler” tarifi bile kullanılabilir. HMD Küresel çatısı altındaki Nokia ise güncelleme dayanağı ile kullanıcıları etkilemek istiyor.

2 yıl sürüm, 3 yıl güvenlik güncellemesi

Google tarafından yayınlanan bir Android sürümünün dağıtılması birçok firma için başka sürümün tanıtıldığı yıla kadar uzayabiliyor. Nokia ise bu durumu kendi lehine çeviriyor. Google anlaşması sayesinde Android işletim sistemi güncellemeleri, herkesten evvel, en süratli Nokia telefonlara geliyor. Böylelikle Nokia telefonlar 2 yıl boyunca tüm değerli güncellemelere, 3 yıl boyunca da tüm güvenlik güncellemelerine süratle sahip oluyorlar.

Kullanıcı tarafına bakıldığında da Nokia telefon sahiplerinin güncelleme konusunda şad oldukları görülüyor. Donanım konusu hali hazırda tüm firmalar tarafından çözüldüğüne nazaran başka üreticilerin de “güncelleme” yarışına katılması kullanıcıların faydasına olabilir.

Google, Project Treble ile güncelleme meselesine tahlil getirmek için çalışmakta. Lakin misyonun kıymetli kısmı hala üreticilerin omuzlarında. Güncelleme takviyesine daha çok ehemmiyet vermeye başlayan kullanıcılar da Nokia üzere firmaları tercih listesinde öne çıkarmaya başlayacaktır.

You may also like

Leave a Comment