Netflix’e artırım geldi! İşte artırımlı fiyatlar:

by Aybike Güzel
0 comment

Diğer ülkelere göre ülkemizde hayli uygun fiyatlar ile abonelik hizmeti sunan Netflix’e bugün itibariyle zam geldi. Firma daha evvel de birtakım kitleler üzerinde test yapmış ve farklı fiyatlar sunmuştu. Bu kere yeni üyelik oluşturmak isteyen herkese artırımlı tarife gösteriliyor.

Daha evvel Temel plandan 15,99 TL, Standart plandan 27,99 TL ve Özel isimli plandan 39,99 TL talep eden Netflix Türkiye, bugün itibariyle yeni üyelerden birebir planlar için sırasıyla 17,99 TL, 27,99 TL ve 41,99 TL talep ediyor. Artırımın hayli makul ölçüde yapıldığını söyleyebiliriz.

Mevcutta aboneliği bulunan kullanıcılar, bir mühlet daha eski fiyatlardan aboneliklerini yenileyecek. Yeni abonelik başlatmak isteyen yahut planını değiştirmek isteyen kullanıcılar artırımlı tarife üzerinden süreç gerçekleştirecek.

Zam geri çekilebilir

Netflix, her ne kadar şu an göründüğü kadarıyla tüm yeni abonelere yeni artırımlı tarifeyi sunsa da önümüzdeki günlerde bu artırım geri çekilebilir. Çünkü firma vakit zaman fiyatlarla ilgili çeşitli testler gerçekleştiriyor. Mevzuyla ilgili olarak geçtiğimiz aylarda şöyle bir açıklama paylaşılmıştı:

“Üyelerimizin Netflix’e verdiği kıymeti daha güzel anlamak için devir periyot farklı fiyat siyasetleri test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıyeten testlerde görülen fiyatları hiçbir vakit uygulamaya koymayabiliriz. Gayemiz, Netflix üyelik fiyatı siyasetinin doğruluğundan emin olmak.”

You may also like

Leave a Comment