Muhteşem Mario Maker 2 oyununda kısa müddette 2 milyon düzey üretildi

by Aybike Güzel
0 comment

İlk olarak Nintendo 3DS ve Wii U konsolları için piyasaya sürülen Üstün Mario Maker oyunu büyük ilgi görmüştü. Aile oyunu olarak lanse edilen Super Mario Maker devam imaliyle da birebir ilgiyi yakalamış durumda.

Super Mario Maker 2 neler sunuyor?

Super Mario Maker 2 hem Üstün Mario dünyasında oynayabildiğiniz hem de kendi düzeyinizi üretebildiğiniz melez bir oyun. Küresel olarak 28 Haziran tarihinde piyasaya sürülen oyun kısa müddette 2 milyon düzey sayısına ulaştı.

Super Mario Maker konsepti oyuncuları oyunun dünyasına dahil ettiği için ilgi görüyor. Yalnızca profesyoneller değil mekaniği anlayabilen herkes kendi düzeyini oluşturup öteki oyuncuların beğenisine sunabiliyor.

Örneğin Kanadalı bir oyuncu 32 seviyelik tam bir oyun ortaya çıkarmış. Öbür bir oyuncu The Simpsons’dan ilham alan bir düzey tasarlarken Arby’s markası da oyuna kendi düzeyini eklemiş. Bilhassa kendisini ön plana çıkarma konusunda Üstün Mario Maker 2 potansiyeli yüksek bir oyun.

Super Mario Maker 2 oyunu Nintendo Switch için geliştirildi ve 300TL civarında bulmak mümkün. Özel eşyaların olduğu Limited Edition ise 600TL düzeyine kadar çıkıyor.

 

You may also like

Leave a Comment