MSI yeni X570 anakartlarını duyurdu

by Aybike Güzel
0 comment

AMD’nin yeni Ryzen 3 işlemcilerini resmen tanıtması ile birlikte anakart üreticileri de X570 yonga setli AM4 anakartlarını duyurmaya başladı. MSI yeni yonga seti için kalabalık bir anakart kümesi ile geliyor.

MSI X570 anakartlar

AMD X570 yonga seti 3.nesil AMD Ryzen işlemciler ve PCIe 4.0 teknolojisini destekleyerek hem PCIe aygıtlar hem de M.2 depolama için transfer suratlarında büyük gelişmeler sunuyor. MSI da kendi teknolojileri ile anakartlarını destekliyor.  

Sadece oyun tutkunlarına değil, içerik dizayncıları ve ofis çalışanları üzere tüm PC kullanıcılarının gereksinimlerine hitap eden MSI anakartlar birçok gelişmiş teknoloji ve özellik bir ortaya gelerek hem performans hem de tecrübe azamî düzeye ulaşıyor.

MSI yeni anakartlarında yeni Frozr Heatsink Tasarımı sayesinde üst sınıf termal tahliller kullanıyor. Bu yapıda soğutma bloğu ve daha yüksek dayanıklılık için patentli çift rulmanlı fan bir ortaya geliyor. Buna Propeller Blade teknolojisini ekleyerek daha fazla hava akımı ve daha düşük gürültü sağlıyoruz. Ek olarak Zero Frozr teknolojisinin yardımıyla yongaseti sıcaklığı ferdî tercihiniz doğrultusunda otomatik olarak ayarlanıyor.

 

Tüm MSI X570 anakartlar PCIe 4.0 tabanlı Lightning Gen4 M.2 slotları ile 64 GB/sn’ye varan bant genişliğine ve öncesine oranla çok daha yüksek transfer suratlarına sahip. Bu kadar yüksek performans şartlarında M.2 aygıtların sıcaklığa bağlı tıkanma yaşamasını önlemek için M.2 Shield Frozr mevcut.

Core Boost with IR teknolojisi sürat aşırtma için en güzel şartları sağlarken IR dijital güç tasarımı da işlemciye verimli güç transferini garanti ediyor. Ayrıyeten anakartlarda sunucu sınıfı devre kartı yapısı ile dayanıklılık ve sinyal iletim verimliliği arttırılıyor. Son olarak Dragon Center yazılımı daha sezgisel ve kullanıcı dostu bir tecrübe sunuyor. MSI X570 anakartlar şu formda sıralanıyor:

GAMING Serisi

MEG X570 GODLIKE

MEG X570 ACE

MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI

MPG X570 GAMING EDGE WIFI

MPG X570 GAMING PLUS

PRESTIGE Serisi

PRESTIGE X570 CREATION

PRO Serisi

X570-A PRO

 

You may also like

Leave a Comment