Xiaomi Mi 9 modeli uzun müddettir ülkemizde satılmakta. Mi 9 ile birebir anda tanıtılan Mi 9 SE ise şimdi ülkemize giriş yapmadı. Evofone tarafından geçtiğimiz haftalarda aygıtın Türkiye’ye geleceği açıklanmıştı. Ön siparişe açılmasıyla hem fiyatı hem de geliş tarihi öğrenilmiş oldu.

Fiyat epeyce yüksek

Mi 9 SE kimi e-ticaret sitelerinde yerini almaya başladı. Fiyat etiketi 6 GB RAM + 64 GB depolama seçeneği için 3999 TL halinde. Her ne kadar 500 TL ikram çeki sunulsa da bu fiyatın oldukça yüksek olduğunu söylemeliyiz. Telefonun 20 Mayıs tarihinde stoklara gireceği belirtiliyor.

Mi 9 SE’nin 5.97 inç, 2340 x 1080 piksel çözünürlüklü Harika AMOLED ekran ile geliyor. Haliyle boyutları ağabeyine nazaran daha küçük. Gücünü Snapdragon 712 yonga setinden alıyor. Bu yonga setine 6 GB RAM ve 128 GB’a kadar depolama eşlik ediyor. Kamera tarafına baktığımızda 48 MP Sony IMX856 ana kameraya, 13 MP geniş açı ve 8 MP telefoto sensörün eşlik ettiğini görüyoruz. Ön taraftaki su damlası çentik içerisinde ise 20 MP kamera mevcut. Tüm bu paket 3070 mAh kapasiteli bataryadan gücünü alıyor.

Cihazın tasarımı ve öbür pek çok özelliği Mi 9 modeline epey benzer. Örneğin ekrandan parmak izi sensörü üzere donanımlar bile yerini koruyor. Kamera ve işlemci tarafında kırpılmalar var. Lakin ülkemiz fiyatı üst model olan Mi 9’a epey yakın. Bu da kullanıcılar için büyük soru işaretleri oluşturacaktır. Ön sipariş etabından sonra fiyat değişir mi şimdilik bilinmiyor.

You may also like

Leave a Comment