macOS 10.15 güncellemesi, birkaç iOS özelliğiyle gelecek

by Aybike Güzel
0 comment
Yaklaşan macOS 10.15 güncellemesi, ortaya çıkan raporlara nazaran bir dolu bilhassa birlikte gelecek. Gelen yeni haberler, Apple’ın bu güncellemeye Siri kısayolları, ekran saati ve mevcut birkaç iOS özelliğini daha ekleyeceğini ortaya koyuyor. Şirket macOS 10.15 güncellemesini, Haziran ayındaki Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda açıklayacak.

Dolu bir macOS sürümü olacak

9to5mac’in haberine nazaran Apple, Siri kısayolları özelliğini macOS 10.15’e getirecek ve bunun da bir kısayollar uygulaması içereceği belirtiliyor. Bu özellik kullanıcıların muhakkak bir uygulamada süreç yapabilen Siri için özel sesli komutlar oluşturmalarını sağlıyor. Kısayollar özelliği macOS’ta mevcut olsa da, sırf Apple’ın iOS’tan platforma getirdiği uygulamalarda (örneğin Apple News ve Home) çalışabiliyordu.

iOS’taki Ekran Saati özelliği, kullanıcıların gün boyunca cihazlarında ve ferdî uygulamalarında geçirdikleri süreyi görmelerini sağlayan bir özellik ve bu uygulama tıpkı vakitte kullanım hudutlarını belirlemelerine de müsaade veriyor. Apple’ın bu fonksiyonelliği gelecek sürümle birlikte macOS’a da genişleteceği belirtiliyor. Şirketin, resmi aktiflikten önce macOS 10.15 sürümü ile bir bilgi paylaşmayacağı da sızan bilgiler ortasında.

You may also like

Leave a Comment